کنترل کیفیت عبارت است از اطمینان از تهیه و تولید کالا و خدمات طبق استانداردهای تعیین شده یا حصول تمامیت ویژگی‌های مطلوب در یک محصول.

فاکتورهای مؤثر در کنترل کیفیت

در کنترل کیفیت،  نیروی انسانی سهم بسزایی را بازی می‌کند.
یکی از فاکتورهای مهم مؤثر دیگر در کنترل کیفیت، روش‌ها و تجهیزات مورد استفاده در تولید محصول است.
نظارت حین تولید نیز از مهمترین فاکتورهای کنترل کیفیت است که می توان از اشکلات و نقص‌های فنی پیش‌گیری نماید.

 

شرکت گروه تولیدکننده‌گان فرش‌دستباف قالین با مشارکت گروه تولیدکننده‌گان فرش‌دستباف در زمینه قالی و قالیچه دستباف، فرش‌دستباف ترکمن، تابلو فرش‌دستباف و پشتی‌دستباف و با تلفیقی از دانش، تخصص و تجربه جهت ارائه محصولات با کیفیت به مشتریان تاسیس گردیده است.
بر این باوریم که توسعه شرکت گروه تولیدکننده‌گان فرش‌دستباف قالین جز با اتکا به کیفیت، تحقق نخواهد یافت.در همین راستا تلاش در جهت مشتری مداری، ارتقای کیفیت، کاهش قیمت تمام شده و در نهایت رضایت مشتریان، نه یک شعار، بلکه برای ما یک اعتقاد و باور است.
تدوین سیاست های توسعه ای در جهت نیل به هدف نهایی شرکت گروه تولیدکننده‌گان فرش‌دستباف قالین  که همان خلق بالاترین ارزش برای مشتریان و کسب حداکثر رضایت آنان است، در دستور کار ما قرار گرفته و به همین منظور نیز افزایش بهره وری، بهبود مستمر، ارتقای دانش و کاهش هزینه ها جزو اولویت ها و برنامه های مدیران این شرکت است.
از این رو این شرکت با تخصص‌گرایی در حوزه های ‌قالی، قالیچه، فرش‌ترکمن، تابلو فرش و پشتی که تمامی موارد مذکور دستباف می‌باشند آمادگی کامل خود را برای مشاوره، فروش و یا دریافت سفارش بافت را اعلام نموده و باور دارد که به عنوان یک تولیدکننده، توانایی جلب اعتماد و بسط همکاری های بیشتر با مخاطبین خود را خواهد داشت.

در این راستا کنترل‌کیفیت، که خواسته اولیه مشتریان می‌باشد در سرلوحه کار قرار گرفته و برنامه‌ریزی لازم چون: استفاده از ابزار مناسب مانند دار قالی و…، آموزش بافنده‌گان و نظارت حین بافت توسط کارشناسان خبره شرکت در دستور کار قرار گرفته و در نهایت هیچ محصول دارای اشکال‌فنی، در سایت عرضه نخواهد شد.